KIEŁ TYGRYSA

KIEŁ TYGRYSA

Kieł tygrysa to broń typu ciężkiego,  stworzona dla pierwszego Cesarza Tygrysiego. Broń masywna i nieporęczna , jednak jeśli ktoś potrafi władać tym orężem staje się zabójcza. Broń posiada drugą nazwę,  jest nią  „Niszczyciel”. Nazwa  wzięła się stąd,  że podczas ciosu potrafi zmiażdżyć smocze łuski. Jako oręż bestii staje się jeszcze potężniejsza,  gdyż rozbudzona daje niesamowite moce dzierżącemu tę broń. Broń wzmacnia siłę ataku a także wzmacnia ochronę przeciwko atakom fizycznym,  kolejne moce zależą od rodzaju bestii . Również wojownik z rozbudzaną bronią nie odczuwa ciężaru tygrysiego kła. Ten miecz wszedł do kanonu uzbrojenia całego cesarstwa,  każdy mógł używać tego miecza,  jednak młodzi rzadko sięgają po niego z powodu trudności do poprawnego opanowania miecza i rozbudzenia.

Każda bestia, która zamieszka w tym mieczu czuje się niezwyciężona,  co wpływa na duszę szermierza.  Gdy wojownik podda się pragnieniom swej broni,  będzie wyzwał kolejnych przeciwników . Taki stan prowadzi do szybkiej śmierci, legendy mówią , że  Tygrysi Cesarz wymykał się nocami w dzikie knieje i walczył z bestiami. Jego ostatnim przeciwnikiem była srebrna smocza bestia.  I chociaż ta istota nie jest smokiem , jest równie niebezpieczna co prawdziwy. Po walce ze smoczą bestią Cesarz wrócił bez jednej ręki a  drugą,   zwisającą ciągnął swój miecz. Cesarz umarł w tym samym dniu, w  którym  wrócił do swojego pałacu.  Gdy zbadali miejsce walki, odkryli pocięte smocze ciało.  Łuski smoka był zmiażdżone lub pocięte, doliczyli się koło czterystu wgnieceń   na ciele smoczej bestii. Wtedy tygrysiego kła nazwali również „Niszczycielem”.

Dzisiaj co dziesiąty uczeń szermierki sięga po tę broń,  gdy wojownik rozbudzi całkowicie broń zyskuje niszczyciela cesarskiego. Broń jest wykonywana na zamówienie,  gdyż niewielu kowali podejmuje się wykucia tego miecza. Sam proces jest również trudny do wykonania , ostrze wykuwa się z trzech kawałków metalu,  rdzeń jest miękki. Górna część jest trochę twardsza do rdzenia,  to powoduje że miecz nie pęka od potężnego ciosu który można nim zadać. Część , która służy do cięcia jest z twardego metalu, to powoduje że miecz jest ostry. Wytrzymałość miecza uzyskuje się poprzez systematyczne składanie na pół żelaza przed  jego wykuciem ,  standardowo jest koło stu razy złożony i przekuty. Miecz zyskuje podwójne  fale  na ostrzu. Proces hartowania również jest specyficzny,  gdyż nie tylko w wodzie się hartuje ale w specjalnych olejach. Hartowanie w oleju nazywa się hartowaniem ognistym,  gdyż oleje po zetknięciu się z rozżarzonym mieczem staja w ogniu. Wykonanie miecza  trwa co najmniej trzy miesiące a nawet pół roku i kosztuje bardzo dużo.